Foot care

Foot Care - stopy

 

Péče o chodidla je důležitá i v zimě!

 

Mít krásné a hebké nožky v sandálkách je snem snad každé ženy. V létě se o své nožky příkladně staráme, protože je každý den vystavujeme v otevřených botách, ale co v zimě? Ruku na srdce, v zimě je nejraději zachumláme do_teplých ponožek a hotovo.

Pokožka na chodidlech má různou tloušťku, nejhrubší kůže na našem těle je kůže na patách, hlavně z toho důvodu, že paty nesou celé zatížení těla. Kůže na patách je hrubá a tím se chrání před poškozením během chůze – tření mezi podlahou/botou/pokožkou chodidel. Není neobvyklé, že je kůže tak hrubá, že se stává drsnou, vysušenou a_popraskanou.

Ne každý má čas navštěvovat pravidelně pedikúru nebo jsou mu pedikérské služby dokonce nepříjemné. Při_domácím ošetření hrubé ztvrdlé kůže samotné krémy mnohdy nepomáhají. Řešením může být domácí kúra - maska na nohy.

 

Exfoliační maska na nohy

 

Při použití exfoliační masky působí speciálně navržený roztok přímo na kůži. Kyseliny obsažené v masce jsou vybrané tak, aby jejich koncentrace sloupala vrchní vrstvy kůže – zrohovatělou vrstvu - a nepoškodila hlubší vrstvy kůže. Použití takové masky způsobí, že se uvolní nebo rozdělí mezibuněčné spoje, což přinese kýžený efekt loupání, tedy olupování nebo odtrhávání se těchto buněk od jiných.

7058159 Biotter Exfoliační maska na chodidla 1pár

Biotter Exfoliační maska na nohy

 

Příkladem může být Biotter Exfoliační maska na chodidla v podobě ponožek. Forma ponožek usnadňuje použití. Jednoduše na čistá suchá chodidla obléknete fóliové ponožky, a na ty pak pro lepší přilnavost obléknete klasické bavlněné ponožky. Takto masku necháte 60-90 minut působit a pak vše důkladně omyjete vodou. Efekt odstranění odumřelé kůže se projeví po 7-10 dnech. Pro uspíšení tohoto procesu je potřeba chodidla každodenně namáčet několik minut v teplé vodě. Samotný proces odstraňování odumřelé kůže trvá cca 2 týdny, poté jsou chodidla hladká, měkká a jemná. Po použití masky je důležité hydratovat pokožku krémem, aby se „nové” buňky držely v dobré kondici, a aby nezrohovatěly neestetickým způsobem. Exfoliační masku na chodidla používejte s_odstupem 3 měsíců.

Aktivní substance

Vnitřní strana fóliových ponožek obsahuje aktivní substance, které zapříčiňují správné olupování pokožky. Vyberme na příklad:

- výtažek z okurky (Cucumis Sativus Extract), který má protizánětlivé účinky a napíná pokožku, a také napomáhá při olupování kůže,

- výtažek z Aloe (Aloe Barbadensis Extract) zklidňuje a hydratuje nebo

- mléčnan sodíku (Sodium Lactate) posiluje hydratační schopnosti kosmetiky, proniká přes zrohovatělou vrstvu kůže, změkčuje a udržuje vlhkost.

Tyto složky balancují působení kyselin – zajistí hydrataci a naopak kyseliny olupování, díky čemu získáme bezpečné olupování a efekt hydratace v jednom.

Biotter Exfoliační maska na chodidla je vhodná pro muže i pro ženy. Odstraňuje ztvrdlou a hrubou kůži na_chodidlech, hydratuje, efektivně odstraňuje mozoly, ponechává kůži hladkou, měkkou a jemnou, a hlavně se_snadno používá. Neobsahuje parabeny ani barviva. Produkt je dermatologicky testovaný.