Připravte se s námi na DEN DĚTÍ   Biotterky Piráti vitamínová lízátka biotterky-pirati-vitaminova-lizatka-7-ks AKCE 44Kč

Biotter NC ACNE

Biotter NC ACNE je dermokosmetika věnovaná péči o mastnou, smíšenou a aknózní pleť.

 

Akné je onemocnění kůže, kterým trpí nejen dospívající, ale i dospělí. Je zapříčiněno ucpáním a následným zánětem vývodů mazových žláz.

Mezi faktory přispívající vzniku akné hraje hlavní roli hormonální nerovnováha, proto 85% výskytu akné je mezi pubescenty.  Zvýšená produkce mazu způsobená androgeny a spolu s ucpáním kanálků odumřelými buňkami vytváří živnou půdu pro množení bakterií Propionibacterium acnes a rozvoji zánětu. Dalšími faktory ovlivňujícími průběh akné je stres, špatná dietetika, tj. strava obsahující alergizující potraviny typu čokoláda, přemíra cukrů, mléčné výrobky atd. Neodborným odstraňováním akné nebo škrábáním může dojít k přenosu bakterií do jiných, zatím nenakažených mazových žlázek.

 

Biotter NC ACNE představuje cílenou péči o aknózní pleť a nachází rovnováhu mezi zmírněním akné, hydratací a zmatněním pleti díky unikátní kombinaci účinných látek Oil Control Complex. Studie prokázaly snížení zánětlivých ložisek o 86 % a pocitu mastnoty o 71%.

Oil Control Complex je uzavřen v nanovetorových mikrokapslích, které zajišťují vysokou stabilitu, postupné uvolňování účinných složek a tím delší působení.

 

Účinná kombinace bylin a aktivních látek napomáhá hojení pokožky.

 

 

Azeloglycin se využívá pro silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, stabilizuje tvorbu kožního mazu, ale též posiluje obrannou bariéru pokožky. Další účinnou složkou je kyselina salicylová, která je rozpustná v tucích, díky čemuž má schopnost proniknout hluboko do pokožky včetně vlasových folikulů, a tak vyčistit pleť, odblokovat a zúžit póry a léčit akné.

Z bylinných složek je důležitý olej z heřmánku bohatý na alfa-bisabolol a azulen se silnými protizánětlivými činky, éterické oleje z rozmarýnu, šalvěje a máty peprné mají antibakteriální a tonizující účinky, stejně tak jako kyselina laurová.

Při péči o aknózní pokožku je vhodná cílená komplexní péče, od hloubkového, ale šetrného mytí, který zajistí Biotter NC ACNE čistící pěna na obličej s jemným kartáčkem, dále je vhodná micelární voda ze stejné řady, zmatňující krém na obličej pro denní péči a přípravek pro ošetření akné na lokální použití.

 

Biotter NC ACNE čistící pěna na obličej 100ml

Biotter NC ACNE micelární voda 400ml

Biotter NC ACNE zmatňující krém na obličej 40ml

Biotter NC ACNE přípravek pro ošetření akné 10ml

 

Výhradní zastoupení pro ČR: BIOTTER PHARMA s.r.o.

Dermokosmetika Biotter NC ACNE je dostupná na zde - na našem e-shopu nebo ve vybraných lékárnách a lékárenských e-shopech.