Nenechte si ujít AKCI - Dopravou ZDARMA v kombinaci s platbou Převodem nebo Online platební kartou

Biotter NC ATOPIS

Biotter NC ATOPIS je unikátní funkční dermokosmetika určená pro suchou, citlivou, atopickou pokožku

Atopická dermatitida je chronické, recidivující, kožní onemocnění, které se vyznačuje výraznou suchostí, zánětlivými kožními lézemi a silným svěděním. Zdravá, nepoškozená epidermální bariéra chrání tělo před chemickými, fyzikálními a biologickými faktory a zabraňuje ztrátě vody, čímž zajišťuje homeostázu systému.

 

Pokud je narušena struktura a fungování epidermální bariéry, dochází k průniku alergenů z vnějšího prostředí, který vyvolá alergickou reakci projevující se zánětem, zároveň však pokožka není schopná udržet vodu a dochází k dehydrataci. Důsledkem je zánětlivá, suchá a svědivá pokožka.

Výskyt atopické dermatitidy se neustále zvyšuje, což je ovlivněno mnoha faktory. Hlavními faktory jsou genetické predispozice, znečištění životního prostředí, poruchy epidermální bariéry, strava, stres a nesprávná péče o pleť.

U kojenců a dětí jsou projevy atopické dermatitidy výraznější díky nezralosti epidermální bariéry.

Dle posledních výzkumů je 5 % až 20 % populace postiženo atopií, přičemž nejčastěji se objeví projevy atopické dermatitidy v dětském věku.

U 60 % pacientů se příznaky objevují v prvním roce života.

70 % pacientů zaznamená první příznaky atopické dermatitidy do věku 5 let.

U 60–80 % dětí s atopickou dermatitidou se během 3–4 let rozvine také astma, a ještě častěji alergická rýma.

Zvláště u dětí se dostáváme do začarovaného kruhu. Svědění pokožky vyvolává škrábací reflex a v důsledku toho dochází k poškození epidermis. Prolomení epidermální bariéry umožňuje, aby se dráždivé látky, zlatý stafylokok nebo jiné patogeny snadno dostaly do pokožky. Tyto patogeny zesilují zánět, což je opět doprovázeno svěděním.

Tento mechanismus musí být přerušen. Rozhodující je odstranění svědění a ochrana pokožky před patogeny.

Během akutní fáze vyžaduje pokožka s atopickým ekzémem speciální léčbu. Během mírnější fáze je vhodné přistoupit k péči udržovací. Vzhledem k tomu, že projevy atopické dermatitidy se projevují nejčastěji v dětském věku, potřebujeme kosmetiku, kterou můžeme používat i pro miminka. Biotter NC ATOPIS je dermokosmetika již od 1. dne života.

 

Základní účinné složky použité u dermokosmetiky Biotter NC ATOPIS je organický olej z konopných semínek a extrakt z kořene lékořice.

 

Organický olej z konopných semínek obnovuje hydrolipidovou vrstvu epidermis a doplňuje mezibuněčný prostor, snižuje zánět, odstraňuje přetrvávající svědění, zklidňuje a vyhlazuje pokožku,

zvyšuje odolnost vůči vnějším vlivům jako je vítr, mráz a slunce.

V lékořici jsou obsaženy saponiny, jejichž velmi významnou látkou je glycyrrhizin, který má velmi vysokou schopnost vázat vodu a zadržovat ji v epidermis. Díky tomu extrakt z lékořice významně hydratuje, zabraňuje ztrátě vody z epidermis, a snižuje podráždění, zarudnutí a svědění pokožky.

 

Biotter NC ATOPIS emulze do koupele 200ml

Biotter NC ATOPIS hydratační krém 100ml

Biotter NC ATOPIS hydratační tělové mléko 200ml

Biotter NC ATOPIS hydratační tělové mléko 500ml

Biotter NC ATOPIS mycí pěna obličej a tělo 150ml

Biotter NC ATOPIS šampon s konopným olejem 250ml

Biotter NC ATOPIS vyživující krém 100ml

Výhradní zastoupení pro ČR: BIOTTER PHARMA s.r.o.

Dermokosmetika Biotter NC ATOPIS je dostupná zde - na našem e-shopu nebo ve vybraných lékárnách a lékárenských e-shopech.