Připravte se s námi na DEN DĚTÍ   Biotterky Piráti vitamínová lízátka biotterky-pirati-vitaminova-lizatka-7-ks AKCE 44Kč

Biotter NC REDLES

Biotter NC REDLESS je funkční dermokosmetika určená pro hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání, s rosaceou, kuperózou.

 

 

 

Rosacea a kuperóza jsou chronická onemocnění kůže postihující 10 – 20% populace. Projevem je začervenání, nejčastěji v oblasti obličeje, jehož příčinou jsou trvale rozšířené krevní cévy. Pokožka je hypersenzitivní, suchá a svědivá.

 

 

U hypersenzitivní pleti s rosaceou nebo kuperózou dochází k oslabení elasticity pokožky. Zarudnutí vzniká důsledkem rozšířených žilek, které se po prokrvení již nestáhnou, jako je tomu u zdravé pokožky. Dochází k začervenání nebo dokonce k promodrání pokožky a vzniku teleangiektázií, což jsou lokalizované rozšířené drobné kapiláry viditelné na kůži nebo sliznici v podobě červených nitek.

Mezi rizikové faktory můžeme zařadit genetické predispozice, neschopnost ovládat rozšiřování a zužování cév pokožky obličeje (vazodilatace a vazokonstrikce), hormonální poruchy, stres, vysoký krevní tlak, ale také dráždivé látky z chybně zvolené kosmetiky. Nevhodné pro hypersenzitivní pleť jsou výkyvy teploty (extrémní teplo, mráz, UV záření) nebo mechanické podráždění kůže (peeling). Spouštěčem zánětlivých stavů mohou být i parazitická onemocnění, kdy se na pokožce přemnoží Trudník tukový (Demodex folliculorum), roztoč, který žije v mazových žlázkách na obličeji. Je odhadováno, že je jím nakaženo minimálně 10 % populace, ale některé odhady jsou výrazně vyšší. Ovlivnit stav pokožky může také chronická infekce způsobená bakterií Helicobacter pylori v zažívacím traktu, nebo onemocnění slinivky břišní a žlučníku.

Hypersenzitivní pokožce musí být věnována speciální péče, kterou nabízí dermokosmetika Biotter NC REDLESS. Unikátní formule 3R (Redukce začervenání, Redukce citlivosti pokožky a Redukce diskomfortu) zajišťuje účinné řešení potíží s hypersenzitivní pokožkou se sklony k začervenání, rosaceou a kuperózou.

Bylinný komplex z arniky, květu jírovce, kořene lopuchu a lékořice zlepšuje mikrocirkulaci krve v kapilárách, posiluje žilní stěny, které se zároveň stávají pružnější, působí antibakteriálně a protizánětlivě. Kombinací účinných látek azeloglycin a niacinamid využíváme schopnost posilovat hydrolipidovou bariéru pokožky spolu s antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Nutná je i regenerace, hydratace, ochrana a výživa pokožky, kterou zajišťují mandlový a arganový olej. Včelí vosk ve formuli pak pokožku chrání, zvlhčuje a vyhlazuje.

 

Pro navýšení účinku je vhodné kombinovat jednotlivé produkty z řady Biotter NC REDLESS:

Biotter NC REDLESS denní krém rosacea SPF30 50ml

Biotter NC REDLESS mycí pěna rosacea 100ml

Biotter NC REDLESS noční krém rosacea 50ml

Biotter NC REDLESS sérum rosacea 30ml

 

Výhradní zastoupení pro ČR: BIOTTER PHARMA s.r.o.

Dermokosmetika Biotter NC REDLESS je dostupná zde - na našem e-shopu nebo ve vybraných lékárnách a lékárenských e-shopech.